Konwent Pedagogiki Cyrku

cyrkologia

Fundacja Miasto Projekt organizuje KonwentPedagogiki Cyrku

Termin: luty 2015

więcej informacji: http://cyrkologia.pl/pl/

Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku, Cyrkologia.

Przez rosnące zainteresowanie tematyką cyrkową oraz wykorzystywaniem Cyrku jako narzędzia w prowadzeniu warsztatów, Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa w Łodzi, pragnie zorganizować Cyrkologię -Międzynarodowy Konwent Pedagogiki Cyrku.

Czym  jest pedagogika cyrku?

Pedagogika cyrku to oryginalna forma twórczej aktywności oraz szybko rozwijająca się metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych.

Od 2011 roku Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa organizuje w Łodzi kursy szkoleniowe dla przyszłych pedagogów cyrkowych/z zakresu p.c , a także warsztaty poszerzające umiejętności osób już zajmujących się tą dziedziną.

Naszym celem jest promocja pedagogiki cyrku w Polsce, jej rozwój poprzez współpracę
z organizacjami i pedagogami zagranicznymi oraz usystematyzowanie wiedzy
w tej dziedzinie. W dalszej perspektywie zmierzamy do wprowadzenia pedagogiki cyrku jako kierunku na studiach i utworzeniu szkoły cyrkowej o międzynarodowym znaczeniu.

Podczas trzech dni konwentu chcemy stworzyć panel teoretyczny czyli wykłady i dyskusje. Odbędą się także warsztaty praktyczne rozwijające umiejętności cyrkowe. Prezentacje projektów z kraju i zza granicy i moderowane bloki dyskusyjne będą służyć wymianie informacji i nawiązaniu kontaktów, tak by społeczność pedagogów cyrku mogła działać sprawniej i miała dostęp do wiedzy i narzędzi.

Na część teoretyczną między innymi proponujemy wykłady z zakresu:

-Metodyka pracy z niepełnosprawnymi

-Tworzenie programu warsztatów dla konkretnej grupy

-Street working

-Komunikacja efektywna

-Aspekt między kulturowy

Oraz prezentacje ciekawych inicjatyw cyrkowych polskich i międzynarodowych.

Część praktyczna będzie obejmować warsztaty :

-Dziedziny cyrkowe ( żonglerka, ekwilibrystyka, akrobatyka, taniec w powietrzu, pantomima oraz klaunada)

-Budowanie przedstawienia

-Tworzenie scenografii

-Dobieranie kostiumów oraz muzyki do przedstawienia

– Metody ewaluacji

-Techniki pracy z grupą

Konwent skierowany jest  dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności: pedagogów, poszukujących nowych możliwości, animatorów i instruktorów teatralnych oraz osób pracujących z dziećmi i dorosłymi.

Termin:

Luty 2015r.

Organizatorzy:

Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa

Justyna Kozulska- Biesiada- organizator.

Od 2003 roku związana ze sztuką cyrkową. Specjalizuje się w tańcu w powietrzu
a zaczynała od żonglerki i tańca z ogniem.  Ukończyła kurs pedagogiki cyrku  certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji a także była Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (stypendium artystyczne lipiec-grudzień 2009). W latach 2006-2010 związana z grupą Arta Foc i toruńskim Studenckim Kołem Żonglerskim. Współorganizowała m.in. Międzynarodowy Festiwal Kuglarski ALTERGRAWITACJA, ALTERGRAWITACJA VARIETE KABARET CYRKOWY, Toruńskie Dni Sztuk Cyrkowych. Od 2009 Prezes Fundacji Miasto Projekt. Od 2011 roku założyciel i koordynator działań Carnival Otwartej Przestrzeni Cyrkowej w Łodzi.

Zuzanna Jarmakowska – koordynator projektu.

Z wykształcenia pedagog rewalidacyjny. W latach 2007-2009 współpracowała z pabianickim teatrem ognia Piromantrum. W roku 2008 wzięła udział w projekcie „CyrkOniJa” (Łódź) w charakterze trenera cyrkowego.  W latach 2010-2012 związana z młodzieżowym cyrkiem dziecięcym Cabuwazi (Berlin, Niemcy), gdzie prowadziła 2 grupy przedszkolne oraz pomagała w organizacji projektów takich jak Caravani Circus without Borders oraz Comedy Shake 2010 oraz odbyła kurs trenera cyrku dziecięcego. Współzałożycielka działającej w Berlinie/Lipsku grupy Liminale Raume (2011), gdzie zajmuje się organizacją produkcji teatralnych : Abissi (2013/2014), spotkań sieci Firestarter* oraz eksperymentom pe formatywnym Eilands (Berlin/Trento/Łódź) . Od 2012 współpracuje z Otwartą Przestrzenią Carnival organizując kursy pedagogiki cyrku.

Kontakt :

Chcemy abyś Ty również  współtworzył tę imprezę. Dlatego przygotowaliśmy ankietę, która pomoże nam jak najlepiej dostosować program do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz otrzymać informacje na temat Cyrkologii, napisz na adres: konwent@pedagogikacyrku.pl lub zostaw swój adres mejlowy.